Přeskočit na obsah

O mně

Vítám tě milá ženo u příběhu cesty ke své citlivosti.

Jsem Lucka a je mi 34 let. Miluju život, svého muže a jógu, kterou cvičím od svých 15 let. Mám ráda kulturu ze všech stran, smích a dobrou kávou nikdy nepohrdnu. Zatím to zní jako obvyklá první slova medailonku, že? Jenže jsem trochu jiná než ostatní ženy. 

Narodila jsem se jako žena bez dělohy. V překladu to znamená, že nikdy nebudu moct tvořit nový život. Z počátku jsem se ani s muži nemohla milovat, protože mi jednoduše chyběl prostor, kam jejich mužství vložit. V období mého dospívání doktoři zjistili, že se jedná o vrozený MRKH syndrom. Pro patnáctiletou Lucku bylo srovnání se s touto novinkou velká výzva. Pochybností o sobě jako o ženě jsem měla tolik, že se vešly do mnoha probrečených nocí v dalších letech. 

Zdravotnictví už tenkrát ale bylo na vysoké úrovni, a tak mi klasické milování s muži bylo umožněno. Podle doktorů tímto krokem „bylo hotovo“ – všechno přece z fyziologického hlediska fungovalo. Samotný stav a následný lékařský zákrok byly příčiny, které mě dovedly k nasazení si pomyslného kvalitního krunýře před sebou samou i světem kolem, aby mně nic a nikdo nemohl ublížit. Aby mě nic z toho nebolelo víc, než bylo nutné. Byla to pro mě startovní čára dlouhé cesty navrácení se k sobě a k citlivosti svého těla.

Byly doby, kdy jsem měla na krajíčku i z kolemjdoucí těhotné ženy, protože mi připomínala, že nejsem dost ženou. Můj intimní život plynul, ale o jakékoliv vnitřní citlivosti v mé jóni a vlastním přirozeném uvolnění těla nemohla být vůbec řeč. Naštěstí jsem potkala pár úžasných mužů, kteří mi nabídli rameno pro můj pláč, drželi mě, když jsem se klepala a měli v sobě značnou dávku empatie. Nakonec jsem se ale s vlastním pocitem „ženství“ musela stejně vyrovnat sama a naučit se žít s tím, že právě tohle jsem já. V rámci sexuality jsem přijala své dosavadní prožitky, občasný orgasmus po stimulaci klitorisu a myslela si, že už to tak zůstane.

„Světe div se, ono to jde i jinak, jen ti to u doktora neřeknou!”

Ve svých 25 letech jsem zažila důležitý moment, kdy jsem souhlasila s účastí na ukázkové hodině tantra jógy. Ta ve mně vzbudila zvědavost, přestože jsem nevěděla, co mi nový pohled na sebe samu přinese. Čas mi ukázal, že tohle je směr, cesta k sobě, kterou jsem tolik potřebovala. 

Hlavním nástrojem tantry je jóga, a ta si mě našla už dávno, avšak tady na mě, čekal úplně nový obzor. Najednou to totiž nebylo jen o fyzických ásanách, ale zejména o pozornosti, energiích a nasměrování vlastního vědomí k prožívání a svému tělu. Až do roku 2021 jsem navštěvovala nejrůznější semináře v Brně i v Praze. Např. Ezoterickou tantra jógu, Duchovní školy Rezonance, ženské kruhy a také Dagulky Zuzany Císařové (lekce pánevního dna s terapeutickými kuličkami). Jsem taky akreditovaná instruktorka jógy MŠMT. Po celou dobu, co tantra jógu praktikuji, se obzor mých možných prožitků postupně rozšiřuje. Čekalo mě navrácení se do těla a velmi postupné osvobození se od krunýře. Učila jsem se cítit samu sebe a prožívat dotek. To nejcennější, co mi tantra jóga přinesla, je nalezení svého ženského bodu síly, o který se mohu od té doby kdykoliv opřít a který má každá žena. Po několika intenzivních letech s tantrou jsem se začala cítit opravdu jako žena s velkým Ž (i taková, jaká právě jsem) a možná tomu nebudeš věřit, ale prožívám i vnitřní orgasmus a i ten, který zaplaví celé mé tělo! 

„Už vím, že i takhle jsem celá a kompletní žena. Že můžu být intenzivní, citlivá, zranitelná, emoční a konečně ve svém těle sama sebou. Jednoduše žena není nikdy MOC ani MÁLO!”

Po všech svých životních kotrmelcích jsem se usadila v Pardubicích a začala se naplno věnovat tomu, co mi přináší radost: vést ženy k zastavení, vciťování se do svého těla a prohlubování jejich prožitků skrze jógu inspirovanou tantrou. Snažím se zbourat mýtus, že tantra je pouze o sexualitě, protože z vlastní zkušenosti vím, že to tak není. Nabízí mnohem víc. 

„Ty nejintenzivnější prožitky ženství se skrývají za obzorem tvých představ o sobě samé.”

Tvořím pro všechny ženy, které se chtějí dostat blíž k sobě a ke své citlivosti, bezpečný a blahodárný prostor. Můžeš se v něm v klidu napojit sama na sebe. Povedu tě přes jógu a další techniky k tomu, aby ses vnímala taková, jaká jsi a objevovala svou citlivost v celé své kráse. I ty máš svůj bod ženské síly – centrum nekonečné inspirující a zářící energie. Pojď společně objevovat tuto sílu a tříbit ji vlastní pozorností. Je kouzelné vidět za svůj obzor. 

Bude mi ctí tě provázet cestou za tvou citlivostí skrz tantra jógu.


Žena jsi tehdy, kdy se tak cítíš!